|
Czy na quada trzeba zakładać kask?
Wg.przepisu nie, bo obowiązuje kat.prawa jazdy b. Ale z rozsądku zakładamy kask.
Gdzie możemy jeżdzić quadem?
Według przeznaczenia quada to możemy jeździć wszędzie.
Ale będzie nas ścigać straż graniczna gdy znajdziemy sie na terenie parków, krajobtazowych, szlakach turystycznych itp. Taraz już straż graniczna często ma w swojej dyspozycji hondy 750 które nieźle pomykają. Ciężko ich zgubić... Nie proponuje.
Nie powinniśmy jeżdzić po skwerach, kompleksach szkolnych i wszędzie tam gdzie ludzie szanuja cisze i spokój.
Gdy niszczycie trawniki miejskie, zieleńce i ogrody miejskie to już na pewno macie na karku straż ników miejskich i policje przy pierwszej okazji. Więc nie ma sensu się "kopać z koniem".
W mieście odpuszczamy!
Czy możemy jeździć quadem bez homologacji.
Po drogach publicznych nie!
W terenie tak.
Ale pojęcie "w terenie" często zaczyna być zawężane do wyznaczonych torów zbudowanych z myślą o quadach.
Z homologacją śmigamy wszędzie. Prawie. Bo znowu jak wyżej pisałem po obszarach zieleni miejskiej nie jeździmy. To komplikuje nam sprawe. Jak się postaramy w ten sposób to szybko zawężą nasze możliwości jazdy quadem. A strażnicy będą ścigać nas jak zwierzyne łowną:-))) Często jeżdze w miejscowości górskiej, przez którą przejeżdzam na prawie zamkniętej manetce gazu, nie śmigam po chodnikach i nie strasze ludzi. O dziwo właśnie tam dwa razy przy wylocie z tej miejscowości wpadaliśmy na policję, robiliśmy lewo na burtę i wbijaliśmy się w las. Ale nie gonili nas. Policja tam pokazała nam że jeśli my staramy się być dla kuracjuszy, mieszkańców i obszarów leśnych -"spoko" to oni i straż też odpuszczą. Ale to mało spotykany obraz policji. Fakt,że staramy się żyć ze sobą w zgodzie...
Wiemy,że jak przesadzimy to możemy się liczyć z ich strony z polowaniem na quady :-))).
|